Read all the news in English :


TWEEDE KWARTAAL 2017

JUNIE EKSAMEN (2 JUNIE – 28 JUNIE 2017)

  • Alle leerders het reeds hulle eksamenroosters ontvang. Dit is elke leerder se eie verantwoordelikheid om die eksamenrooster deeglik te raadpleeg rakende die dae en sessie wanneer hulle die eksamen aflê.  GEEN TOEGEWINGS OM OP ҆N ANDER DAG OF ҆N ANDER TYD ҆N BETROKKE VRAESTEL TE SKRYF, SAL TOEGELAAT WORD NIE. KLIK hier vir die VOLLEDIGE INLIGTINGSTUK>>>   

BORGETROTS – HOKKIE

Ovie van die maand – Mei

  • Dayne van Wyk het deelgeneem aan die “Arnold Classic Martial Arts”-internasional kompetisie. Sy behaal ‘n 1ste plek vir Point and Continous Sparring en Combat Weapon

RUGBY STADSBEKER

  • Twee van ons Junior spanne gaan deur na Stadsbeker finaal! Dring ook deur na Beeld Trofee
  • O/14s WEN Ovies 7 – 7 Moot
    • Voor: Adolf Kushke Agter: Reinder Backhof
    • O/15s verloor Ovies 24 – 26 Midstream
  • Voor: Jan – Willem Oosthuisen Agter: Wickus van Heerden
    • O/16s WEN Ovies 22 – 19 Midstream
    • Speler van dag : Jonathan Jacobs

Netbal uitspele

  • Erasmus wen 31 – 6 MM: Erin Hughes
  • Waterkloof verloor 15-25 MM:Jayneke vd Merwe
  • Centurion verloor 15-28 MM Carla van Heerden

Afrigtingspos

  • Sewes rugby Eerstespan afrigter.
  • Aanstellingsdatum: 14 Aug 2017

Rugby teen PTA Noord

  • 0/14 Wen 17-0
    • Voorspeler : Adolf Kuschke, Agterspeler: Reijnder Backhoff
  • O/15 verloor: 15-12
    • Voorspeler: Alexander Gothe, Agterspeler: Wikus van Heerden
  • O/16s wen 22-15
    • Voorspeler : Arno Martins, Agterspeler: Marnus Brits
  • 2des wen 22-19
    • Voorspeler: Jono Tshimanga, Agterspeler: Keanu Bruinders
  • 1stes verloor 19-10
    • Voorspeler: Jaco Henning, Agterspeler: Abel Sefako
  • 0/14 0/15 0/16 gaan deur Stadsbeker Semi finaal toe

Ovie o15 hokkie dogters is Stadsbeker WENNERS!!!                       

  • Wen Erasmus 3-0 met penalty shoot-outs!
    • Aanvallende speler:, Sharon Burger
    • Verdedigende speler: Lorraine Dinkel

Tennis:

  • Senior seuns teen H/S Eldoraine- Overkruin wen 51:16.
  • Speler van die wedstryd: Jessie Mostert wen enkelspel 11:0

Netbal.

  • Baie geluk aan 0/14 wat 5e eindig en 0/16 wat 4e eindig in die liga.
  • Uitspeel wedstryde Maandag 5 Junie @ Oos Moot.

LANDLOOP

  • Baie geluk aan die volgende atlete wat tot die Gauteng Noord Landloopspan verkies is : Stefani Odendaal, Carmen de Clerck, Mattheus de Beer en Mnr Maurice van Wyk. Hierdie atlete neem op 10 Junie deel aan ‘n interprovinsiale byeenkoms

JUNIOR STADSRAAD

  • Brendan Jacobs is verkies tot ondervoorsitter van die vitae-komitee 

Hokkie Stadsbeker Semi’s:

  • 14A wen 14-0 teen Willowridge
    • Aanvallende speler: Neo de Villiers
    • Verdedigende speler: Corne Prinsloo
  • 15A wen 2-0 teen Willowridge
    • Aanvallende speler: Sharon Burger
    • Verdedigende speler: Mary-Ann Mulder
  • 16A wen 1-0 teen Gerrit Maritz
    • Aanvallende Speler: Mekaela Pelzer
    • Verdedigende speler: Mercy Makua

 Netbaluitslae teen Cornwall Hill

  • 14 A verloor 26-6 Megan Smit
  • 14 B wen 19-6 Lené Vos
  • 14 C wen 25-3 Mmampho Ntshudisane
  • 15 A verloor 18-15 Annecke Trollip
  • 15 B wen 35-10 Elné Worst
  • 15 C wen 8-7 Megan Rademeyer
  • 16 A wen 31-26 Jaynéke van der Merwe
  • 16 B verloor 15-9 Lezanne Beyl
  • 17 A verloor 22-17 Zeldine Zwarts
  • 2des verloor 15-6 Cato van Dingenen
  • 1stes verloor 31-29 Mizelle Wichmann

TOP KREDIETPUNTE/TOP CREDIT POINTS : KWARTAAL 1 BO 200/ TERM 1 ABOVE 200

  • Klik op die lees meer skakel vir die volledige lys van presteerders. Baie geluk
  • Click on the read more link for more information   LEES MEER / READ MORE >>>   

WINTERSDRAG

  • Verpligte volle wintersdrag vanaf Maandag, 29 Mei 2017. Skoolbaadjie verpligtend. Sien Gedragskode p18 – 21.

WINTER UNIFORM

  • Compulsory full winter wear as from Monday, 29 May 2017. School blazer compulsory. See Code of Conduct p 17 – 20.

HOKKIE: Meisies vs. Southdowns College 

  • o14A gelykop 0-0
    • Aanvallende speler:Corné Prinsloo
    • Verdedigende speler: Simoné Vd Pypekamp
  • o15A wen 3-0
    • Aanvallende speler: Mia-Leigh Loubser
    • Verdedigende speler: Wilmari de Klerk
  • o16A wen 1-0
    • Aanvallende speler: Micarli Coetzee
    • Verdedigende speler: Katelynn Moss
  • 2des verloor
    • Aanvallende speler: Kayla Cloete
    • Verdedigende speler: Megan Burger
  • 1stes verloor
    • Aanvallende speler: Megan Barnes
    • Verdedigende speler: Monica Prinsloo

OVIE RUITERS

  • Stephanie Stander het Saterdag aan die “Three Judges of the North” kompetisie deelgeneem. Sy verower twee goue medaljes. Baie geluk!

Arnold Classic Martial Arts

  • Dayne van Wyk het aan die Arnold Classic Martial Arts internasionale kompetisie by die Sandton Convention Center deelgeneem.
  • Sy het 3 goue medaljes en 2 bronze medaljes gewen.
  • 1st plek – Point sparring, Continous Sparring en Combat Weapon geveg
  • 3de plek – Tradisionele weapon form en tradisionele form

BERGFIETS: Saterdag 20 Mei – Nissan Trailseeker resultate

  • 45km half maraton:
    Evan Prinsloo – 1:36:45 – 11de algeheel – 10de junior
    Paul Koedooder – 1:38:44 – 17de algeheel – 2de jeug
    Zander Haarhoff – 1:43:30 – 33ste algeheel – 20ste junior
    Mnr J Vermooten – 1:44:18 – 36ste algeheel – 1ste sub veteran
    Frans du Plessis – 2:00:13 – 45ste junior
    Sheldon van Greunen – 2:04:49 – 47ste junior
    Duan de Waal – 2:13:07 – 55ste junior
    Franco Nel – 2:16:31 – 62ste jeug
    Ruben Smal – 2:54:24 – 64ste junior
  • 20km resies:
    Mauritz Hart – 1:09:25 – 21ste jeug
    Runé du Plessis – 1:12:25 – 41ste sub junior

 Rugby uitslae: Wilgers

  • 0/14 wen 38-5
    Voor: Marno Swanepoel Agter: Reinder Buckhoff
  • O/15 wen 33-17
    Voor: Wikus van Heerden Agter: Wikus van Heerden
  • O/16s Wen 64-10
    Voorspeler : Alex Bouwer Agterspeler: Marnus Brits
  • 2des Verloor 40-12
    Voorspeler: Wian Davel Agterspeler: Brandon Breedt
  • 1stes Verloor 64-3
    Voorspeler: Heinrich Lemmer Agterspeler: Juan-Hugo Snyman

KOOR

  • KOOR neem deel aan ATKV-Applous Streekkompetisie op 19 Mei by AHM en verwerf GOUD.

LANDLOOP vs. TRANSNET.

  • Rekord 30 Ovie atlete neem deel aan AGN Liga 3.
  • Atlete van die dag :
  • Seuns Danie Jacobs,
  • Dogters Anzé Nel,
  • Snr Seuns Mattheus de Beer,
  • Snr Dogters Stefani Odendaal,
  • Nuweling Melissa Venter. Baie geluk

SKAAKLIGA O/15:

  • Wen teen Montana 4 1/2: 1 1/2
  • Speler van die wedstryd: Simone van de Pypekamp,
  • Wen teen Hendrik Verwoerd 5:1
  • Speler van die wedstryd: Anja Viljoen,
  • Verloor teen Prestige 2:4 Speler van die wedstryd: Donovan Smit,
  • Wen teen John Vorster 5:1, Spelers van die wedstryd: Juan Bouwer en Stephan Vermaak.
  • Die o/15-span is die naaswenners in die liga en dring deur na die distriksfinale wat op 12 Aug. plaasvind. Baie geluk!

 HOKKIE: Meisies vs. Hoërskool Akasia:

  • o14A wen 3-0
    • Aanvallende speler: Simoné vd Pypekamp
    • Verdedigende speler: Mieke Purchase
  • o14B gelykop 0-0
    • Aanvallende speler: Nllalhi Majadibodou
    • Verdedigende speler: Kedi Mahope
  • o15A wen 3-0
    • Aanvallende speler: Else-Mari Heydenrych
    • Verdedigende speler: Denike Greeff
  • o15B wen 1-0
    • Aanvallende speler: Nikita Swart
    • Verdedigende speler: Tanila Venter
  • o16A wen 1-0
    • Aanvallende speler: Nicole Vosloo
    • Verdedigende speler: Wilmarie van der Westhuizen
  • 2des wen 1-0
    • Aanvallende speler: Suné Olivier
    • Verdedigende speler: Michelle Adler
  • 1stes wen 1-0
    • Aanvallende speler: Meagan Cloete
    • Verdedigende speler: Martinique Bosch                 

SKAAK PROEWE:

  • Baie geluk aan die volgende drie spelers wat tydens die D3- individuele proewe gekwalifiseer het om op 27 Mei aan die Gaurengproewe deel te neem:
  • Alicia Steyn (dogters o/18)
  • Lené Steyn (dogters o/ 15)
  • Stephan Vermaak (seuns o/15).

OVIEMOB

  • OvieMob slaag oudisie vir Tshwane Youth Arts Festival en Kaleidoskoop!!!

HOKKIE: Meisies vs. Prestige College

  • o14A wen
    • 4-0 Aanvallende speler: Micke Spreeth
    • Verdedigende speler: Liandri Swanepoel
  • o15A wen 2-1
    • Aanvallende speler: Tineke van der Vyfer
    • Verdedigende speler: Bianca Nel
  • o16A wen 2-0
    • Aanvallende speler: Anneke Barnardo
    • Verdedigende speler: Maryke Schoeman
  • 2des gelykop 0-0
    • Aanvallende speler: Megan Burger
    • Verdedigende speler: Marlise vd Pypekamp
  • 1stes verloor 2-0
    • Aanvallende speler: Monique Crause
    • Verdedigende speler: Megan Dyssel

ATKV-REDENAARS

  • Reyn Reyneke en Martiné Degenaar neem op Vrydag, 12 Mei aan die volgende rondte by Hoërskool Menlopark deel.

 Tennis Senior seuns wen teen HTS John Voster

  • 43-24 Speler van wedstryd Hendre Greyling

RUGBY vs MIDSTREAM

  • 0/14 verloor 37-17
    • Voor: Iwan de Koker, Agter : Reinjder Buchoff
  • 0/14B verloor 21-14
    • Agter : Aiden Loubser
  • O/15 wen 12-0
    • Voorspeler: Kean Nel Agterspeler: Wikus van Heerden
  • O/15 B verloor 29 – 19
    • Voor: Michael Pelser Agter: Marvin Stotz
  • O/16s wen 17-0
    • Voorspeler: Francois de Kock Agterspeler: Edward du Plessis
  • 2des verloor 25-5
    • Voorspeler: Thapelo Makgatho Agterspeler: Zane Els
  • 1stes verloor 42-0
    • Voorspeler: Jaco Henning Agterspeler: Stephane Ndjaya

BERGFIETS:

  • As gevolg van die reën, blitse en ondenkbare hoeveelheid modder, het die wedren organiseerders besluit om vandag se byeenkoms te kanselleer. Die atlete het wel die geleentheid gehad om tydens die opwarmings rondte hulself en hul fietse bietjie vuil te maak- groot pret!

LANDLOOP AGN LIGA 2

  • Ten spyte van gietende reën pak 20 Atlete pak liga 2 met durf aan. Ten spyte van die ongemak presteer die Ovies baie goed. Die volgende ligabyeenkoms vind eerskomende Saterdag te Kilnerpark plaas.

Netbal uitslae vs Montana

  • 14 A verloor 15-18 Martine Degenaar
  • 14 B verloor 10-17 Jeanine Kennedy
  • 14 C verloor 10-15 Dane Gerber
  • 15 A verloor 8-12 Dominique Grobler
  • 15 B wen 9-7 Nadia vd Sandt
  • 15 C verloor 2-17 Jitske de Jonge
  • 16 A verloor 13-20 Erin Hughes
  • 16 B verloor 6-22 Megan Botha
  • 17 A verloor 9-20 Nikita v Zyl
  • 18 A verloor 14-27 Mizelle Wichmann
  • 18 B verloor 7-22 Mahlatse Modise
  • 18 C verloor 14-27 Cato v Dingeling

 Tafeltennisuitslae vs Hoërskool John Vorster.

  • A-span wen 25-5 Beste speler: Frikkie de Clercq
  • B-span wen 18-12 Beste speler: Dané Smit

RUGBY PROEWE

  • Die volgende spelers is gekies vir volgende bloubul proewe
  • o.16 Blou Bul Proewe
  • 1) Jarrod Pretoruis
  • 2) Jason Potgieter
  • 3) Pieter de Villiers
  •  
  • 0/19 Blou Bul Proewe
  • 1) Stephane Ndjaya
  • 2) Salum Bizoza

Hokkie Meisies vs. Tuine:

  • o14A wen 5-0
  • Aanvallende speler: Corné Prinsloo Verdedigende speler: Chante Nieuwhof
  • o15A wen 6-0
  • Aanvallende speler – Mia-Leigh Loubser Verdedigende speler – Else Heydenrych
  • o16A gelykop 2-2
  • Aanvallende speler: Nicole Vosloo Verdedigende speler: Maryke Schoeman
  • 2des wen 4-0
  • Aanvallende speler: Valeshka Rautenbach Verdedigende speler: Nadia Ayres
  • 1stes gelykop 1-1
  • Aanvallende speler: Rodé Visser Verdedigende speler: Monica Prinsloo

Rugby uitslae vs Tuine

  • 0/14 wen 34 -12
  • Voorspeler: Iwan de Kooker Agter: Darren Meintjies.
  • O/15 wen 22-14.
  • Voorspeler: Alex Gothe Agterspeler: Pieter Senekal
  • O/16  Wen 44 – 8
  • Voorspeler: Alex Bouwer Agterspeler: JJ du Plooy
  • 2des Verloor 19-0
  • Voorspeler: Chad van den Bergh Agterspeler: Kevin Scheepers.
  • 1stes verloor 56-26
  • Voorspeler: Salum Bizoza Agterspeler: Stephane Ndjaya

Hokkie meisies uitslae vs. Erasmus:

  • o14A wen 5-0
  • Aanvallende speler: Skyla McClughan Verdedigende speler: Simoné vd Pypekamp
  • o14B wen 3-0
  • Aanvallende speler: Tiotlo Malau Verdedigende speler: Milandre Cane
  • o15A verloor 0-1
  • Aanvallende speler: Mia-Leigh Loubser Verdedigende speler: Lorraine Dinkel
  • o16A wen 2-1
  • Aanvallende speler: Marli Stolp Verdedigende speler: Mercy Makua
  • 2des wen 3-0
  • Aanvallende speler: Kayla Cloete Verdedigende speler: Sune Olivier
  • 1stes gelykop 2-2
  • Aanvallende speler: Ankenel Grobbelaar Verdedigende speler: Lauren Symons

Tafeltennis B-Span vs Hoërskool Gerrit Maritz.

  • Verloor 2-28 Beste speler Michael Eales

Seuns hokkie vs Hoërskool Akasia.

  • Verloor 1-2
  • Aanvallende speler – Godfrey Monamudi Verdedigende speler – Henlo Naude     

Netbal vs Centurion

  • 14 A verloor 18-7 Menesha Marx
  • 14 B verloor 11-10 Jeanine Kennedy
  • 14 C wen 6-22 Monique Beson
  • 15 A verloor 27-9 Zelmari de Clercq
  • 15 B wen 4-10 Francelle Powroznic
  • 16 A verloor 19-13 Jayneke vd Merwe
  • 16 B verloor 36-1 Bianca van Heerden
  • 17 A verloor 16-10 Emma Mathlaga
  • 18 A verloor 36-10 Zelmia Wichmann
  • 18 B verloor 30-2 Belinda Engelbrecht
  • 18 C verloor 13-8 Mahlatsi Modise        

RUITERKUNS: 

  • Stephanie Stander, Gr 11, het op 27 April 2017 deelgeneem aan die Wenglish Equestrian Show by The Burgh.
  • Sy verower ‘n eerste en derde plek in Novice Dressage toetse.  Sy gradeer nou op na Elementary.

 ATKV-redenaars

  • Rayn Reyneke en Martiné Degenaar dring deur na die volgende rondte in die jnr. onvoorbeide afdeling.

Rugby vs Boys High

  • 0/14 wen 38-14
    • Voorspeler Marno Swanepoel
    • Agterspeler Jason Du Plooy
  • O/15 verloor 61-5
    • Voorspeler – Luan Davel
    • Agterspeler -Wikus van Heerden
  • O/16 verloor 29-7
    • Speler van die wedstryd agterspeler:Francoise de Kock
    • Agterspeler:Johan Lategan
  • 2des Verloor
    • Voorspeler: Scott Kruger
    • Agterspeler: Zane Els.
  • 1stes verloor 34-0
    • Voorspeler: Jaco Henning.
    • Agterspeler: Juan Hugo Snyman.

Seunshokkie vs. DDHC

  • Verloor 3-6
    • Aanvallende speler: Henrico Greyling
    • Verdedigende speler: Louis Weitz

Tafeltennisuitslag:

  • A-span verloor net-net teen Afrikaans Hoër Seuns: 16-14.
  • Beste speler: Michael Kennedy.

Hokkie vs. Wonderboom:

  • o14A wen 6-0
    • Aanvallende speler: Neo De Villiers
    • Verdedigende speler: Simonè vd Pypekamp
  • o15A wen 3-1
    • Aanvallende speler: Jessica Roux
    • Verdedigende speler: Lorraine Dinkel
  • o16A gelykop 1-1
    • Aanvallende speler: Anneke Barnardo
    • Verdedigende speler: Mercy Makua
  • 2des verloor
    • Aanvallende speler: Kayla Cloete
    • Verdedigende speler: Marlise vd Pypekamp
  • 1stes verloor
    • Aanvallende speler: Megan Barnes
    • Verdedigende speler: Martinique Bosch
  •  15B vs Wbm 16B en verloor 2-1
    • Aanvallende speler: Marie-Louise Carstens
    • Verdedigende speler: Cara-Lee van der Westhuizen

 BERGFIETS:

  • Saterdag 22 April tydens die “Tour de Parys” is die volgende prestasies behaal:
  • Evan Prinsloo – 4 rondtes in n tyd van 0:54:33 -5de plek
  • Zander Haarhoff – 4 rondtes in n tyd 0:57:57 – 14de plek
  • Duan de Waal – 4 rondtes in n tyd van 1:04:37 – 23ste plek
  • Sheldon van Greunen – 3 rondtes in n tyd van 0:46:22 – 20ste plek
  • Jayden Dias – 3 rondtes in n tyd van 0:48:43 – 29ste plek
  • Baie geluk!